USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Türkiye – Avusturya ilişkileri Viyana’da görüşülecek

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Viyana’da yapılacak görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye’nin AB üyelik süreci de masaya yatırılacak. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Avusturya arasında siyasi istişarelerin, Bakan Yardımcısı ve AB B

Türkiye – Avusturya ilişkileri Viyana’da görüşülecek
30-08-2022 11:00
Google News

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Avusturya arasında siyasi istişarelerin, Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı ile Avusturya Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Büyükelçi Peter Launsky- Tieffenthal eş başkanlığında Viyana'da görüşüleceğini açıkladı.

AB SÜRECİ KONUŞULACAK

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ülkemiz ile Avusturya arasındaki ikili siyasi istişareler, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı ile Avusturya Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Büyükelçi Peter Launsky- Tieffenthal eş başkanlığında 2 Eylül 2022 tarihinde Viyana'da gerçekleştirilecektir. İstişarelerde ikili ilişkilerin tüm yönleriyle ele alınması, ayrıca AB üyelik sürecimiz hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir" denildi.

Ziyaret vesilesiyle Bakan Yardımcısı Kaymakcı'nın, 30- 31 Ağustos'ta Alpbach Avrupa Forumu'na da konuşmacı olarak katılacağı açıklandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 280

The include file 'json/puan_43727_1_1.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler