USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Instagram ve Facebook'ta erişim sorunu

Milyonlarca Instagram ve Facebook kullanıcısı sosyal ağlara eriim sorunu yaşıyor. Twitter'da, "#instagramdown" etiketi birinci sıraya oturdu.

Instagram ve Facebook'ta erişim sorunu
22-09-2022 21:12
Google News

Milyonlarca Instagram ve Facebook kullanıcısı erişim sorunu yaşıyor. Kullanıcılar popüler uygulama olan Instagram’a giriş yaparken yeni bir sorunla karşılaştı. Uygulamaya giriş yaparken otomatik 2 saniye sürmeksizin sizi geri atıyor.

Sosyal medya devine son zamanlarda yeni özellikler eklendi. Instagram yeni prodüsürler belirliyor. Çıplak ve müstehcen görüntülere karşı harekete geçilmişti. Bugün akşam saatlerinde uygulamaya giriş yapmaya çalışan kullanıcılar profile girmeye çalışırken otomatik uygulamadan geri atılıyor.

Sosyal medyada, Twitter'da bu sorunun sunucu kaynaklı olduğu belirtiliyor. En çok da android telefonlarda bu sorunun yaşandığı söyleniyor. Fakat Instagram tacizlere karşı yeni bir strateji geliştiriyor ve teknik olarak çalışmalar devam edince kesintinin kaynağının bu çalışmalar olabileceği de ileri sürülüyor.

SANSÜR UYGULAYACAK

Instagram, çıplaklığın ve zorbalığın önüne geçecek yeni bir filtre üzerinde çalışıyordu. Popüler sosyal medya ağı DM yani direkt mesajlar üzerinden gönderilen çıplak ve müstehcen fotoğraflara otomatik olarak sansür uygulayacak.

Sosyal medyada son yıllarda artan zorbalık ve taciz için yeni önlemler alan Instagram özellikle kadın kullanıcıların maruz kaldığı bu duruma el atıyor. İçeriği bilinmeyen ve tanınmayan kişiler tarafından gönderilen mesajlardaki yaşanacak tatsız deneyimi sone erdirecek bu filtre kullanıcıları sevindirdi.

INSTAGRAM, MÜSTEHCEN FOTOĞRAFLARA KARŞI UYARACAK

Ayrıca uygulama gönderilen mesajlardaki belirli cinsel ya da hakaret içeren kelimeleri de otomatik algılayarak kullanıcıları uyaracak. Yazılım geliştirici Alessandro Paluzzi, Twitter üzerinden yeni özellik ile ilgili ekran görüntüsü paylaştı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 280

The include file 'json/puan_43727_1_1.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler