USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Bakan Soylu duyurdu: Yerli ve milli pasaportları basmaya başlıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde “Yerli ve Milli Pasaportların Üretimi”ne ilişkin basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 'Türkiye kendi yerli ve milli pasaportunu bu gece itibariyle basmaya başlıyor' diyen Bakan Soyl

Bakan Soylu duyurdu: Yerli ve milli pasaportları basmaya başlıyoruz
30-08-2022 02:01
Google News

İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

Bu meselelerde birçok hesap edemediğimiz görünmeyen sorunlar çıkabilir. Buna rağmen; Nüfüs ve Vatandaşlık G. Bakanlığı'n takibi içerisinde zamanında, iyi bir gayretle bu çalışmayı ağustos ayı tamamlanmadan bitirdik. Defterleri gelip, taleplere yöneltip Pasaport haline getirmek için buraya taşımış olduk. 1 milyon 600 bin basmış olduk ama bugün basılanlarla yerli taleplerin 20-22 gün gerisindeyiz.

BAKAN SOYLU'DAN 'PASAPORT FİYATLARI FAHİŞ FİYATA ULAŞACAK' HABERLERİNE TEPKİ

Bizde ortalama günlük pasaport talebi 7-8 bindir. Son 5 aydır 10-15 bin arasında gidip geliyor. Bu da şundan kaynaklanıyor. Özellikle her şeyi siyasallaştırmak isteyen candaş bir medya var. Bu medya her meseleyi kaosa çevirmek için bir anons yaptı: Pasaport 2023'te fahiş bir fiyata ulaşacak diye. Öyle bir yayın yaptılar ki başarılı da oldular. Hainliğin sınırı yok. Yaklaşık 8 binlik üretim talebimizi 15-16 bine yükselttiler. Biz gerçi ona da yetişiriz. Pasaport yurt dışına çıkmak için kullanılmadı. Eğer bir vatandaşımızın acilen o gün yurt dışına çıkması gerekiyorsa 1 saatte pasaportunu alabilmesi mümkün. Biz bu uygulamayı zaten yıllardır yapıyoruz. 5 yılı dolanların veya ondan daha az süreyle pasaport sahip olanlara mevcut pasaportları üzerinden 10 yıla kadar yükseltme olanağı sağlıyoruz. Biz bunu tüm dünyaya da bildirdik.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler