USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Akkuyu'da Türk şirketle yola devam kararı. Rusya Devlet Başkanı Putin onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki dünkü görüşmede de gündeme gelen Akkuyu Nükleer Santrali'yle ilgili anlaşmaya varıldı. Bloomberght'de yer alan habere göre, son olarak varılan uzlaşma ile Rus ve Türk şirket arasında müzakereler deva

Akkuyu'da Türk şirketle yola devam kararı. Rusya Devlet Başkanı Putin onayladı
17-09-2022 15:13
Google News

Mersin'de inşası devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) Rusya tarafı, Türkiye'den IC İçtaş şirketiyle mühendislik, satın alma ve inşaat anlaşmasını 26 Temmuz'da iptal etmişti.

Şirketin 30 Temmuz'da üç Rus ortak tarafından kurulan TSM Enerji adlı şirketle devam edeceği ifade edilmiş konu yerli ortağın itirazı üzerine iki ülke arasında en üst düzeyde görüşmelere taşınmıştı.

Bloomberght'de yer alan habere göre, son olarak varılan uzlaşma ile Rus ve Türk şirket arasında müzakereler devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ikili arasındaki anlaşmaya onay verdiği ifade edildi.

Sözleşmede Proje Şirketi olarak anılan firma, Akkuyu Nükleer A.Ş. olarak anılan şirket. Yaklaşık 7,2 milyar TL sermayeye sahip şirketin 5 Rus hissedarı var.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler